האם ילדים עם אלרגיה ואסתמה נמצאים בסיכון גדול יותר להפרעת קשב וריכוז (ADHD)?

האם ילדים עם אלרגיה ואסתמה נמצאים בסיכון גדול יותר להפרעת קשב וריכוז (ADHD)?

 Association of childhood attention-deficit/hyperactivity disorder with atopic diseases and skin infections: Children with Allergy, Asthma may be at higher risk for ADHD. Eeko Hak, Annals of Allergy, Asthma & Immunology, August 2013; 111 (2): 102

 מספר הילדים המאובחנים בארה"ב עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD), אלרגיה ואסתמה גדל והולך. לפי מחקר חדש, שפורסם בחודש אוגוסט 2013 בעיתון של אלרגיה אסתמה ואימונולוגיה שזה הירחון המדעי של המועצה האמריקאית לאלרגיה אסתמה ואימונולוגיה ( ACAAI), יכול להיות שישנו קשר בין הגידול בשלושה מצבים רפואיים אלה להפרעת קשב וריכוז.
הפרעת קשב וריכוז שזו הפרעה נפשית כרונית שכיחה יותר בבנים, בעוד אסתמה גם שכיחה יותר בבנים מאשר בבנות. במחקר זה נמצא כי שיש סיכון גדול יותר להפרעת קשב וריכוז בבנים עם היסטוריה של אסתמה וסיכון גדול יותר עם אי-סבילות לחלב.
חוקרים מהולנד ובוסטון חקרו 884 בנים עם ADHD  ו-3,536  בנים ללא ADHD . בקבוצת הילדים עם ADHD נמצא כי 34% עם אסתמה ו- 35% עם הפרעה אלרגית. החוקרים העלו את האפשרות שייתכן והטיפול התרופתי למצבי האלרגיה קשורים עם סיכון גדול יותר ל- ADHD.
לדעת  Gailen Marshall, MD העורך הראשי של הירחון לאלרגיה אסתמה ואימונולוגיה," דרושים מחקרים נוספים כדי להבין מדוע יש סיכון גדול יותר להפרעת קשב וריכוז בילדים עם אסתמה. ותרופות למצבים אלרגיים יכולות להיות מצילי חיים, ואין להן משקל בהגדלת הסיכון ל- ADHD. וכמובן אסור להפסיק את התרופות אלא רק בהמלצת רופא אלרגולוג מומחה".
הערותיי: במספר מחקרים נמצאה שכיחות גדולה יותר של ADHD בילדים עם אסתמה, אולם הסיבה לזה אינה ברורה. השערת החוקרים מהולנד ובוסטון שייתכן ולטיפול תרופתי לאסתמה יש קשר לסיכון ל- ADHD אינה מתקבלת על הדעת. טוב עשה העורך הראשי שערער השערה זו כדי שלא ימנעו מטיפול באלרגיה שלעיתים מציל חיים. 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s