האם נמצאו הסיבות להתנהגות היפראקטיבית?

 הסיבות להיפראקטיביות

 LMTK3 Deficiency Causes Pronounced Locomotor Hyperactivity and Impairs Endocytic Trafficking. T. Yamamoto, Okinawa Institute of Science and Technology – OIST Journal of Neuroscience, 2014; 34 (17)

60 טריליון תאים מרכיבים את גופנו מתקשרים כל הזמן. מידע עובר כאשר תרכובות כימיות המופרשות ע"י תאים מסוימים מתקבלות על ידי קולטנים בממברנה של תא אחר .
המחקר בראשות פרופ' טאדאשי ימאמוטו, שפורסם ב- Journal of Neuroscience הראה כי עכברים, חסרי חלבון תנועתי אינתרה-צלולרי הנקרא LMTK3, הם היפראקטיביים. LMTK3 מצוי בשפע בשני אזורים במוח: בקליפת המוח, המרכזת את התפיסה, תנועה, ומחשבה, ובהיפוקמפוס אשר מסדיר זיכרון ולמידה. הפרעת קשב והיפראקטיביות היא הפרעה התנהגותית המציגה סימפטומים הכוללים חוסר מנוחה, חוסר קואורדינציה, והתנהגות תוקפנית. זיהוי הגורמים הגנטיים התורמים להתנהגויות כאלה עשויים לעזור להסביר את המנגנונים הפתולוגיים הבסיסיים של אוטיזם והפרעת קשב והיפראקטיביות, אצל בני אדם.
במוח, תאי העצב מתקשרים באמצעות מקשרים הנקראים סינפסות. כדי לשלוח הודעה תחנה סופית פרה-סינפסה משחרר נורו טרנסמיטור שיתקבל ע" קולטנים פוסט סינפטי.
צוות של ימאמוטו ממכון למדע וטכנולוגיה באוקינאווה ביפן, גילה כי LMTK3 מסדיר מעבר של קולטני הנוירוטרנסמיטר בסינפסות. בתאי עצב של העכברים חסרי LMTK3 , התקשורת הסינפטי הינה פגומה . עכברי LMTK3 לקויים הציגו התנהגויות היפראקטיביות שונות כגון חוסר מנוחה ורגישות יתר לקול.
מעניין לציין, כי רמות הדופמין שלהם היו גבוהות. דופמין הוא מוליך עצבי הידוע כמעורב בוויסות התנועה ורמות הורמון, מוטיבציה, למידה, וביטוי הרגש. תוצאות הפרשת דופמין מוגזמות נראות בסכיזופרניה הגורם: לאובדן שלמות של הפעילות העצבית ,למחשבות ורגשות לא נורמליות. היחסים בין הרגולציה של הקולטן הנוירוטרנסמיטר הבאים לביטוי ע"י LMTK3, מחזור דופמין, והמסלולים הביוכימיים הגורמים להיפראקטיביות, אינם ידועים.
הפונקציות של חלבונים אנושיים רבים עדיין אינן מובנות. תא איתותים ביחידה מצריך מחקרים גנטיים על פעילויות החלבונים התוך תאיים המווסתים פונקציות מורכבות כמו התנהגויות. החוקרים מקווים לקדם את מחקריהם על מנת להבהיר את הפגמים הגנטיים הגורמים להפרעות התנהגותיות.
הערותיי: מחקר מסקרן מיפן שעדיין בחיתוליו. צעד התחלתי ולא יותר. מסקנות רחוקות מלהיות שלמות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s