האם נגינה על כלי נגינה, קשורה עם התפתחות עובי קליפת המוח, בקרב בני נוער בריאים

עובי קליפת המוח ובשלותו ומשך ההדרכה במוסיקה: פעילויות לקידום בריאות מעצבות התפתחות המוח, כתב העת של האקדמיה לילד ולמתבגר האמריקאי לפסיכיאטריה, ספטמבר 2014

 Cortical Thickness Maturation and Duration of Music Training: Health-Promoting Activities Shape Brain Development, James J. Hudziak, Journal of the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry, Article in Press

 מטרת המחקר, להעריך את המידה שבה נגינה על מכשיר נגינה קשורה עם התפתחות עובי קליפת המוח, בקרב בני נוער בריאים. 
משתתפי מחקר זה, היו חלק ממחקר NIH- MRI להתפתחות מוח נורמלית. שיטת מחקר לעיצוב אורך שהמשתתפים עברו סריקת ,MRI ובדיקות התנהגותיות עד 3 ביקורים' בפרקי זמן של שנתיים. MRI, IQ, ונתוני אימון מוסיקה היו זמינים עבור 232 בני נוער (334 סריקות), בגיל 6-18 שנים. עובי קליפת המוח נמדד כנגד מספר השנים שכל נער ניגן כלי נגינה. הגיל, מין, נפח המוח, וסורק, נלקחו בחשבון.
תוצאות: לא נמצא קשר בין העובי ושנות הנגינה על כלי ."גיל × השנים של משחק" היו קשורים בעובי הקורטקס המוטורי, כמו גם קליפת מוח הקדם חזיתית והקודקודית. ניתוח מעקב גילה כי אימון מוסיקלי קשור בשיעור מוגבר של התבגרות עובי קליפת המוח. תוצאות היו ללא שינוי עם משתנה IQ. 
מסקנות: נגינה בכלי נגינה קשור עם התבגרות עובי קליפת המוח מהירה יותר באזורים המעורבים בתכנון מוטורי וקואורדינציה, יכולת ראייה מרחבית, ושליטה ברגשות ודחפים. עם זאת, בהתחשב באופי מעין-ניסיוני של מחקר זה, לא יכולים לשלול את ההשפעה של משתנים מבלבלים.
הערותיי: מחקר מעניין המנסה לבחון בזהירות את השפעת הנגינה בכלי נגינה על קואורדינציה, ועל שליטה ברגשות ובדחפים. אני סבור שיש בתאוריה זו משהו. כתב העת של האקדמיה האמריקאית לפסיכיטריה לילד ולמתבגר, נתן למחקר במה ראויה. עוד יהיו מחקרים נוספים בעתיד בתחום זה ודומיו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s