מחקר חדש על שכיחות מחלות נפשיות בילדים חסרי-בית

מחקר חדש על שכיחות מחלות נפשיות בילדים חסרי-בית

The Prevalence of Mental Illness in Homeless Children
A Systematic Review and Meta-Analysis, Journal of the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry February 2015 volume 54, Issue 2, pages 86–96

מטרה  מספר הילדים חסרי הבית הולך וגדל. כדי לפתח התערבויות טיפוליות, עלינו להבין את צרכי בריאות הנפש/התנהגות שלהם. מטרת עבודה זו היא לעדכן את בסיס הראיות על ידי זיהוי, הערכה וסיכום מחקרים על שכיחות בעיות בריאות נפשיות בקרב ילדים חסרי בית, בהשוואה לילדים עם הכנסה נמוכה (עניים). להציג את המחקר, ולדון על ההשלכות לפרקטיקה ולמדיניות הנדרשת.
שיטה  אותרו 3 מאגרי מידע אלקטרוניים וכללו מחקרים אמפיריים החוקרים את השכיחות של מחלת נפש בילדים חסרי בית בארצות הברית (1990-2014). בודקים עצמאיים סרקו והעריכו את הפרסומים המקוריים, את הנתונים שנמצאו, ואיכות המחקרים הוערכו על ידם. סינתזת הראיות התבססה על ניתוחים כמותיים ואיכותיים.
תוצאות  שנים עשר מחקרים וביקורת נכללו בסקירה. בסך הכול, 10% עד 26% מילדים בגיל הגן שהם חסרי בית, היו עם בעיות נפשיות הדורשות הערכה קלינית. על פי הסקר הלאומי של המשפחות באמריקה, שיעור זה עלה ל 24% עד 40% בקרב ילדים גיל בית הספר חסרי בית, שיעור פי 2 עד 4 פעמים גבוה יותר מאשר אצל ילדים עניים בגילאי 6 עד 11 שנים. על פי מטה-האנליזה במחקר, ההבדל בשכיחות בעיות התנהגות בילד לא היו שונות משמעותי בין ילדים חסרי בית לאלה עם בית בגיל הרך (טרום גן). מאידך ילדים חסרי בית בגיל בית הספר היו באופן משמעותי יותר עלולים להיות עם בעיה בתחום בריאות נפש בהשוואה לילדים הגרים בבית.
מסקנות  הגיעה העת להתערבויות נפשיות מבוססת על ראיות, בילדים החווים חסר-בית. חיוני לפתח תכנית טיפול, ותמיכה של מערכות הסתגלות המתמקדות בהורות חיובית וויסות עצמי של הילדים.
הערותיי: מחקר חשוב המוכיח שילדי גן ובית ספר החיים כחסרי בית, חשופים לפגיעות נפשיות והתנהגותיות, יותר מילדים שאינם חסרי בית. ידבר נוסף שהוכח במחקר שילדים עניים הגרים בבית, חשופים פחות לבעיות נפשיות מאשר חסרי הבית. מחקר כה אקטואלי עבורנו, במדינתנו שעדיין ישנם ילדים חסרי בית – עלינו לפתור את הבעיה ולשכנם בבתים, כדי שיתפתחו כילדים בריאים בנפשם. הערה קטנה, יש לקחת בחשבון שבמשפחות כאלה, הגנטיקה לבעיות נפשיות גדולה יותר מלכתחילה.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s