כיצד מתנהלים באיטליה עם ADHD במבוגרים?

הפרעת קשב וריכוז במבוגרים: סקירה איטלקית
ADHD in adulthood: An Italian overview, Author Giancarlo Giupponi et al

מחקר חדש מאיטליה שהוצג בכנס אירופאי, משווה התנהלות הפסיכיאטרים לאבחון הפרעת קשב והיפראקטיביות  (ADHD) במבוגרים באיטליה בהשוואה למדינות אירופה האחרות:
"בהתחשב בניסיוננו בפרקטיקה קלינית, והתבוננות באיטליה בהשוואה למדינות אחרות באירופה, הפרעת הקשב והיפראקטיביות (ADHD) אצל אנשים מבוגרים מקבלת מעט מאד תשומת לב. רצינו לחקור אם ADHD נחשבת על ידי אנשי מקצוע בתחום בריאות נפש כאבחנה אפשרית במבוגרים ובאיזו שכיחות, ובאיזה דרכים היא מאובחנת ומטפלים בה.
בין ינואר לספטמבר 2014, יצרנו קשר עם פסיכיאטר מכל אחד מ- 167 מרכזי בריאות הנפש שבאיטליה שנמסרה להם גרסה איטלקית של שאלון על אבחון וטיפול בבוגרים עם הפרעת קשב (Bistrol  2007). רק 44 פסיכיאטרים השתתפו במחקר, ורק ל 14 פסיכיאטרים מתוכם היה ניסיון קליני ישיר עם ADHD.
ניתן להסיק ממחקר זה, כי למרות שהפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות (ADHD) מקבלת תשומת לב רצינית בכל רחבי העולם, היא כמעט ואינה נשקלת כאפשרות אבחנתית על ידי אנשי מקצוע בריאות הנפש באיטליה".
הערותיי: על פי המחקר, באיטליה אינם מחשיבים ולא מקדישים תשומת לב מיוחדת להפרעת קשב וריכוז במבוגרים, כפי שבארצנו נוהגים (כחיקוי מלא לנהוג בארצות הברית). האם ייתכן וזה מבטא מצב קיצון לחוסר מודעות למבוגרים הלוקים בהפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) הסובלים מפגיעה תפקודית רצינית בחיי יום יום, בזוגיות ובמשפחה, בעבודה וקידום בלימודים, בחברה ובבריאות גופנית ונפשית, ואזי הם מפסידים שאינם מאובחנים ומטופלים? מאידך, אנו בארץ הגענו במהירות למצב הקיצון ההפוך, של יתר אבחון ויתר טיפול גם במבוגרים שלא תמיד לצורך רפואי, ועוד ידנו נטויה. ואני מהרהר, שמא עדיף 'לבחור באמת הנמצאת איפשהו באמצע' (בשביל הזהב או דרך האמצע הנכונה שהם מושגים בתורת המידות המזוהים בספרות היהודית, בעיקר עם הרמב"ם).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s