שונות ליקויי קשב במבוגרים עם ADHD

שונות ליקויי קשב ב- ADHD במבוגרים
Differential attention impairments in adult ADHD

מחקרים שחקרו תפקודים נוירופסיכולוגיים במבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD) הראו ממצאים של גירעונות נוירו-פסיכולוגיים בהפרעת קשב וריכוז. היה חשוב לאפיין טוב יותר את הגירעונות  הנוירו- פסיכולוגיים על מנת לפתח התערבויות חדשות ויעילות יותר.
מחקר זה ביצעו חוקרים מאוניברסיטת לונדון בראשות סימונה סלומון (וחבריה ג. פלמינג, ג'. ברמהאם, קונל ורוברטסון). נבדקו בו גירעונות נוירו-פסיכולוגיים במבוגרים עם ADHD במונחים של תשומת לב: קשב סלקטיבי, קשב מתמשך ותפקודים ביצועיים במבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז, באמצעות סדרת מבחנים נוירו-פסיכולוגיים כמו EEG. נאסף גם מידע סובייקטיבי של בעיות קשב וזיכרון בחיים יומיים.
במחקר הוכח כי מבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז הראו ליקויים בתשומת לב וקשב, בכל המדדים של קשב מתמשך ובמשימות של תפקודים ביצועיים, בהשוואה למבוגרים מקבוצת בקרות. הביצועים במשימות קשב סלקטיבי במבוגרים עם ADHD לא היו שונים מהביצועים של קבוצת ביקורת. נמצאו גם יותר בעיות קשב וזיכרון בחיים היומיומיים בקבוצת ADHD, בהשוואה לקבוצת הביקורת.
תוצאות EEG אישרו את הממצאים ההתנהגותיים על ידי הצגה סלקטיבית של ירידת ערך P3 הקשור לגודל האירוע הפוטנציאלי (ERP) שמעיד על אי תפקוד קשב מתמשך. מתאם שלילי משמעותי נמצא גם בין אמפליטודת P3 ודירוגי קשב סובייקטיבי.
תוצאות המחקר מצביעות על ליקויים במיומנויות קשב במבוגרים עם ADHD. לידע זה של גירעונות נוירו-פסיכולוגיים במבוגרים עם ADHD יכולות להיות השלכות לפיתוח התערבויות חדשות ויעילות יותר להפרעת קשב וריכוז במבוגרים.
הערותיי: אין חדש בעבודה התחלתית זו,פרט אולי לאיפיון ליקויי קשב בעזרת תוצאות EEG. לא משהו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s