מהי שכיחות התחלואה הפסיכיאטרית ב-ADHD

תחלואה פסיכיאטרית נלוות בילדים עם הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) בטורקיה

מחקר חדש על תחלואה פסיכיאטרית נלוות ומאפיינים דמוגרפיים של 1,000 ילדים ומתבגרים עם ADHD בטורקיה. פורסם ע"י Sevim Berrin פקולטה לרפואה החוג לפסיכיאטריה לילד ולמתבגר, אוניברסיטת איזמיר טורקיה, J Atten Disord 2016. המחקר בחן את תדירות ההפרעות הנפשיות הנלוות בילדים ומתבגרים עם ADHD בטורקיה, והעריך את מגוון מחלות הרקע על פי תתי-סוגים של ADHD ומאפיינים סוציו-דמוגרפיים. המדגם כלל 1,000 ילדים, בגיל 6 עד 18 שנים, שתי קבוצות לפי דרגת חומרה  242 בנים ו 758 בנים, שאובחנו עם ADHD.
תוצאות הראו כי בילדי ADHD שיעור שכיחות תחלואה פסיכיאטרית נלוות היה 56.3%. השכיחות הגבוהה ביותר של תחלואה נלוות הייתה הפרעה מרדנית מתנגדת (ODD) של 37.4%. לאחריה שכיחות לפי סדר זה הפרעת התנהגות (CD), הפרעת דיכאון (DD), הפרעה טורדנית-כפייתית (OCD), והפרעת חרדה (AD). התוצאות הראו בנוסף כי 70.2% מהילדים עם ADHD היו בשלב מסוים עם לפחות תחלואה פסיכיאטרית נלוות אחת, של הפרעה מרדנית מתנגדת (54.6%), הפרעת התנהגות (12.6%), הפרעת דיכאון (8.1%), הפרעה אובססיבית-כפייתית (8.8%).
מחקר זה מספק ממצאים ומידע רב ערך על ההפרעות הנלוות בילדים ומתבגרים עם ADHD במדגם קליני גדול של ילדים עם ADHD.
הערותיי: 
עבודה נוספת חשובה, הפעם מטורקיה, על שכיחות גבוהה של תחלואה פסיכיאטרית נלוות ל- ADHD. שוב האמת לאמיתה טופחת על פנינו, שלהפרעת קשב והיפראקטיביות האמיתית (ADHD) נלוות הפרעות נפשיות בכשישים אחוז מהמקרים, ובכאלה חייבים לטפל כולל בתרופות. בעוד שכיחותה רק 3% עד 5% מהילדים עד גיל 18, ואילו בארצנו מאבחנים ADHD ומטפלים בכ- 15% מילדי בי"ס (!).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s