האם ניתן לאבחן ביתר דיוק ADHD במבוגרים?

בעיות בעיכוב שליטה מוטורית עשויות להיות ייחודיות לזיהוי מבוגרים עם ADHD
Inhibitory motor control problems may be unique identifier in adults with ADHD
Kristina A. Neely, Society for Neuroscience meeting

על פי המחקר מפנסילבניה צעירים שאובחנו עם הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) עשויים להראות סימנים פיזיולוגיים שיכולים להוביל לאבחון מדויק יותר של ADHD במבוגרים. במחקר נמצא כי אנשים צעירים עם ADHD, בעת ביצוע משימה מוטורית רציפה, התקשו יותר בעיכוב תגובה מוטורית לעומת צעירים שלא היה להם ADHD. המשתתפים עם ADHD הפעילו גם יותר כוח במהלך המשימה בהשוואה למשתתפים ללא ADHD.
הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) זו הפרעה נפוצה בילדות שיכולה להמשיך ולהשפיע עד 65% למבוגרים. מבוגרים רבים מתויגים עם ADHD אולם מציגים סימפטומים שונים. אחת ממטרות מחקר זה היא לגלות אותות פיזיולוגיים ייחודיים אשר עשויים לאפיין קבוצות שונות של ההפרעה. מחקרים קודמים הראו כי אנשים מסוימים עם הפרעות קשב והיפראקטיביות אינם שולטים על מערכות המוטוריות שלהם, אבל עד לאחרונה, האופן שבו זה נמדד לא היה מאוד רגיש.
במחקר שנערך לאחרונה באמצעות משימה מוטורית רציפה, המשתתפים ייצרו כוח עם אצבע המורה והאגודל שלהם בתגובה לאותות מתצוגה ויזואלית. משתתפים הונחו לייצר כוח, כאשר הרמז החזותי היה כל צבע אחר פרט לכחול, ב "כחולים" נאמר למשתתפים לעכב ייצור כוח. נמצא כי המשתתפים עם סימפטומים של ADHD מייצרים יותר כוח במצבים שנאמר להם לעכב תגובה, בהשוואה לאלו שלא סבלו מ- ADHD. יתר על כן, עוצמת הכוח שהופעל בניסויים תואם לתופעות ספציפיות הקשורות ל- ADHD.
בעתיד ניתן יהיה למדוד את הפרמטרים של הפעלת הכוח במשימות כדי לקבוע אילו היבטים של שליטה מוטורית קשורים לסימפטומים ספציפיים של ADHD. 
הבנת השפעה של סוגים מסוימים של הפרעת קשב וריכוז על תפקוד מוטורי יכולה להוביל לאבחנות ממוקדות יותר,היכולות לסייע בקביעת אפשרויות טיפול אופטימליות בחולים, המבוסס על פרופיל הסימפטום הספציפי שלהם.
הערותיי: בשנים האחרונות, רבים המחקרים המשתמשים בשיטה טכנולוגית זו. תוצאות המחקר אינן מוסיפות דבר לאבחון מבוגר, ועלולות אף להטעות מאבחנים חסרי ניסיון.  חבל על המאמץ והמשאבים המושקעים בפיתוח שיטות אבחון כאלה שכנראה גם בעתיד לא תבאנה לתוצאות תכליתיות כל שהן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s