קרינת טלפון סלולרי בעכברים גורמת לגידולים בלב ובמוח

תגובת האקדמיה האמריקאת לפדיאטריה על הקשר בין קרינת טלפון סלולרי לגידולים בעכברים
AAP responds to study showing link between cell phone radiations, tumors in rats

חולדות פיתחו גידולים לאחר שנחשפו לקרינת טלפון נייד, על פי תוצאות מחקר ראשוניות שפורסמו לאחרונה. לאור הממצאים, האקדמיה האמריקאית לפדיאטריה ממשיכה לחזק המלצותיה שהורים צריכים להגביל שימוש בטלפונים סלולריים ע"י ילדים ובני נוער.
"טלפונים סלולריים אינם צעצועים, יש להם קרינה הנפלטת מהם וככל שנוכל להימנע ונרחיק אותם מהגוף ונשתמש (בטלפון) בדרכים אחרות, זה יהיה בטוח יותר" אמרה ג'ניפר א. לורי, יו"ר מועצת הוועד הפועל של AAP לבריאות הסביבה.

המחקר שבוצע מטעם תכנית הטוקסיקולוגיה הלאומית מהמכון הלאומי למדעי בריאות הסביבה, בדק חשיפת חולדות לקרינה בתדר-רדיו במשך תשע שעות ביום למשך שנתיים שהחלו ברחם, בהשוואה לחולדות שלא נחשפו. על פי דו"ח המחקר, חלק מחולדות זכריים פיתחו גידולים ממאירים בלב ובמוחם, ואילו בקבוצת הביקורת לא. אם כי ד"ר לורי אמרה שקשה לתרגם את התוצאות אצל חולדות לבני אדם, והחשיפה הייתה גדולה יותר בעכברים מאשר המקובל אצל רוב האנשים.
האקדמיה האמריקאית לבריאות הסביבה בילדים, ממליצה להפחית את החשיפה על ידי עידוד ילדים להשתמש בהודעות טקסט במידת האפשר, לבצע שיחות קצרות וחיוניות בטלפונים סלולריים, להשתמש בערכות ואוזניות קוויות ולהחזיק את הטלפון הסלולרי 3 ס"מ או יותר מן הראש. מזהירים גם מפני דיבור בטלפון או לשלוח הודעות טקסט בזמן נהיגה.
הערותיי: לא להיבהל אבל גם לא לזלזל, אלא להתחשב ולהיות זהירים. נקיטת אמצעי זהירות לא יזיקו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s