טיפול תרופתי ל-ADHD מפחית את הסיכון לאלימות

טיפול תרופתי ל- ADHD ותוקפנות ואלימות: עדות ממחקרי הרישום הלאומי
Pharmacological treatment for ADHD and aggression and violence: Evidence from national registry studies, Zheng Chang ,Paul Lichtenstein, JAMA. November 2016

הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD)זו הפרעה פסיכיאטרית שכיחה קשורה לתוקפנות ואלימות. עם זאת, יש עדיין ספק באיזו מידה טיפול תרופתי ל-ADHD מפחית הסיכון לאלימות. המחקר בחן את הקשר בין טיפול תרופתי ל-ADHD לפשעים אלימים באוכלוסייה כללית ואצל אסירים משוחררים.
מרישומים לאומיים משבדיה נאסף מידע על אבחנת ADHD, תרופות ADHD והרשעות פליליות בשנים 2006 עד 2013. נעשה שימוש בניתוח אינדיבידואלי כדי להשוות שעור הפשיעה האלימה כאשר החולים קיבלו תרופות ADHD, בהשוואה לשעור הפשיעה אצל חולים שלא קיבלו תרופות.
תוצאות המחקר הוכיחו בהשוואה לתקופות ללא טיפול תרופתי, בקרב חולי ADHD שקיבלו תרופות חלה ירידה משמעותית של 46% בשיעור הפשיעה האלימה.אצל אסירים משוחררים,תרופות ADHD נקשרו עם ירידה של 38% בשיעור החזרה לאלימות. מסקנת המחקר שבקרב חולים עם ADHD, שיעורי הפשיעה האלימה היו נמוכים יותר בתקופות שבהן קיבלו תרופות ADHD. יש צורך במחקר נוסף כדי להבין את האופי הסיבתי של קשר זה.
להערכתי, המחקר אינו מחדש דבר. יש לציין, שתרופות ל-ADHD שקיבלו הפציינטים במחקר פרט לפסיכוסטימולנטים גם תרופות אנטיפסיכוטיות ותרופות נגד התמכרויות.  

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s