הפרעת קשב וסף גירוי חושי חלש- הבנת המנגנון יספק פוטנציאל עתידי לטיפול תרופתי והתנהגותי

ילדים עם ADHD עלולים להיות עם בעיות עיבוד מגע
Altered tactile sensitivity in children with Attention Deficit Hyperactive Disorder. Nicolaas A J Puts, Journal of Neurophysiology, October 2017

ילדים עם הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) צפויים להיתקל בבעיות בעיבוד מגע (מישוש). כך מסיקים ממחקר חדש שילדים הסובלים מהפרעת קשב (ADHD) נכשלים במספר מבחנים של תפקוד המישוש, כולל זמן תגובה וסף גירוי חלש על העור (סף זיהוי).
שתי קבוצות של ילדים (בגיל 8 עד 12 שנים) השתתפו בסדרה של בדיקות שבהן החוקרים ניהלו גירוי מישושי (תנודות בתדירות נמוכה) לעור אצבעותיהן. קבוצה אחת של ילדים סבלה מ- ADHD, וקבוצה שנייה לביקורת. הילדים דווחו כאשר הגירוי היה חזק או מהיר יותר, ואת הסדר שבו הם הרגישו שני גירויים על שתי אצבעות (שיפוט סדר זמני).
בהשוואה לקבוצת הביקורת, קבוצת ADHD הייתה איטית יותר להגיב כאשר הורו ללחוץ על כפתור ברגע שחשו תחושה על היד או האצבעות. וגם לילדים עם ADHD היה קושי רב יותר לגלות גירויים חלשים, וביצועם היה גרוע יותר בשיפוט סדר הזמניים. עם זאת, ילדים עם ADHD לא היו גרועים יותר בכל המשימות, מה שמרמז על ביצועים ירודים של פעילות חושית לא רק בגלל בעיות חוסר תשומת הלב שהן סימן ההיכר של ADHD, אלא גם בגלל רמות נמוכות של נוירו-טרנסמיטורים עם פעילות עצבים רגועה, כך הסבירו החוקרים. ומסקנתם שקיים קשר בין גורמים שונים,אשר צריכים להמשיך ולחקור: הבנת מנגנונים אלה עשויה לספק יעד פוטנציאלי לטיפולים עתידיים כדי לטפל בתסמינים חושיים, הן באמצעות התערבויות פרמקולוגיות והתנהגותיות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s