ילדים עם ASD במיוחד בהקשר עם בריונות, סובלים מדיכאון, יותר מילדים ללא ASD

קשר בין תסמינים אוטיסטיים לדיכאון, מילדות עד גיל 18 שנים

 Association of Autistic Traits with Depression from Childhood to Age 18 Years Dheeraj Rai, JAMA Psychiatry, June 13, 2018

מחקרים מבוססי אוכלוסייה בעקבות תהליכים של דיכאון, בהפרעות ספקטרום האוטיזם (ASD) מילדות לבגרות מוקדמת, הם נדירים. תפקיד הגנטיקה וגורמים סביבתיים פוטנציאליים, כמו בריונות, בכל האסוציאציות אינו ברור. מטרת המחקר להשוות בין סימפטומים של דיכאון מגיל 10 עד 18 שנים לילדים עם או ללא ASD ומאפיינים אוטיסטיים. כדי להעריך את הקשר בין ASD ותכונות אוטיסטיות עשו שימוש בסיווג סטטיסטי בינלאומי של מחלות, לפי הגרסה העשירית של (ICD-10), לאבחון דיכאון בגיל 18 שנים, וכן לחקור את החשיבות של השפעה גנטית ובריונות.
זה מחקר אורך של משתתפים
מ- Avon Longitudinal Study of Parents and Children birth cohort in Bristol, United Kingdom  שנמשך מלידה עד גיל 18 שנים. ניתוח הנתונים נערך בין ינואר לנובמבר 2017. תוצאות עיקריות ומדדים הוערכו סימפטומים דיכאוניים תוך שימוש ב-

Short Mood and Feelings Questionnaire – SMFQ בשש נקודות זמן בין הגילאים 10 ל- 18 שנים. אבחון ICD-10 לדיכאון בגיל 18 שנים נעשה באמצעות ראיון קליני בתוספת שאלון משולב. החשיפה לאבחנת ASD עם 4 הסמנים הדיכוטומיים של קשרים חברתיים, קוהרנטיות, חזרתיות, וחברתיות. הסיכון הגנטי של אוטיזם נגזר באמצעות גנום הפסיכיאטריה המשותף לאוטיזם.  בריונות הוערכה בגילאים 8, 10 ו-13 שנים.
האם ילדים עם אוטיזם ומאפיינים אוטיסטיים נמצאים בסיכון גבוה יותר לדיכאון בגיל 18 שנים, והאם סמנים גנטיים ובריונות חשובים באסוציאציות אלו ? הממצאים בקרב 6,091 משתתפים במחקר אורך זה, ילדים עם אוטיזם ומאפיינים אוטיסטיים היו עם סימפטומים של תסמינים דיכאוניים גבוהים יותר מאשר באוכלוסייה הכללית בגיל 10 שנים, ונותרים גבוהים ואף מחמירים יותר בנתיב עולה עד גיל 18 שנים. ליקויים בתקשורת החברתית היו קשורים לדיכאון בגיל 18 שנים, וקשורים באופן משמעותי עם בריונות. משמעות הדבר שליקויי תקשורת חברתית הם תכונה אוטיסטית חשובה ביחס לדיכאון; בריונות יכולה להיות גורם סביבתי למטרת התערבויות טיפוליות.
מסקנות והשלכות המחקר  ילדים עם ASD ומאפייני ASD, סובלים מתסמיני דיכאון גבוהים יותר מאשר באוכלוסייה הכללית של בני 10, אשר נמשכים עד גיל 18, במיוחד בהקשר של בריונות. ליקויים בתקשורת החברתית הם תכונה אוטיסטית חשובה בקשר לדיכאון. לפיכך, בריונות, כגורם סביבתי, יכולה להיות יעד להתערבויות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s