"התחום המרגש" של הממצאים האחרונים בנושא טיפול ב- ADHD למשך חיי המטופלים

תרופות נוכחיות להפרעות קשב (ADHD) מספקות למטופלים ולקלינאים אפשרויות 'מרגשות'

Current ADHD medications provide patients, clinicians with ‘exciting’ options, Tim Wilens, Annual Meeting American Academy of Child & Adolescent Psychiatry, Chicago Oct 14-19, 2019

במפגש השנתי ה-66 של האקדמיה האמריקאית לפסיכיאטריה לילד והמתבגר שנערך בימים אלה בשיקגו ארה"ב, דיבר טים ווילנס, ראש האגף לפסיכיאטריה לילד והמתבגר בבי"ח הכללי של מסצ'וסטס בבוסטון ופרופסור לפסיכיאטריה בבי"ס לרפואה של הרווארד, דיבר על "התחום המרגש" של הממצאים האחרונים בנושא טיפול בהפרעות קשב וריכוז (ADHD) לאורך החיים.
במחקרים האחרונים של תרופות להפרעות קשב (ADHD) התמקדו בתכשירים עם תוצאות למשך השפעה לטווח הארוך יותר לילדים עם ADHD.
ידוע שהפרעת קשב קשורה בהרבה מאוד ליקויים הגורמים לנזקים ובהפרעות נפשיות הנלוות לה (קומורבידיות). באופן כללי, מה שמוצאים בטיפול תרופתי הוא שיפור בהרבה הפרעות נלוות לאורך זמן. ניכרת הפחתה ברבים מהפרעות הנלוות להפרעת קשב וריכוז בקרב ילדים שטופלו, כמו בהפרעות שימוש בחומרים ממכרים. יתרה מזאת, מספר תכשירים סטימולנטים (ממריצים) זמינים כעת לחולים אשר מספקים מגוון רחב של שיטות לשחרור התרופה ולמשכי פעולתה.
כיום נבדקים תכשירי תרופות שאינן סטימולנטים, שנבחנו כחד-תרפיה (mono-therapy) והן כטיפול משולב עם תרופות סטימולנטים, ושניהם הוכיחו שיפור בסימפטומים של הפרעות קשב וריכוז, כמו כן שיפור גם בבעיות הקשורות לתפקודים ביצועיים (executive functioning).
ישנן מספר תרופות חדשות בפיתוח הן מתרופות הלא סטימולנטים והן ממשפחת תרופות הסטימולנטים, מה שהופך את זה לתקופה מרגשת לטפל בילדים, מתבגרים ומבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז.
הערותיי: תמוהה כותרת המצגת המציינת כ"תחום מרגש" לתרופות 'חדשות' שבמקרה הטוב הן מאותו דבר הקיים. נוסח כזה מחשיד להטייה של רופא לאור קשרים הדוקים עם חברות תרופות. חבל שכך.
ראה בפרוט רב במאמר הבא בצרוף תגובתי, בנושא הטיפול התרופתי בהפרעת קשב קשה ומורכבת עם הפרעות נוספות הנלוות לה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s