סימפטומים של ADHD (הפרעת קשב) שכיחים ב ASD (אוטיזם) ומנבאים לפרוגנוזה רעה בבוגרים

צפויה תועלת מחיזוי מאפיינים אוטיסטיים (ASD) בקרב ילדים עם הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD): מעקב בקרה בן 10 שנים

PREDICTIVE UTILITY OF AUTISTIC TRAITS IN YOUTH WITH ADHD: A CONTROLLED 10-YEAR LONGITUDINAL FOLLOW-UP STUDY
Joseph Biederman, 66th Annual Meeting American Academy of Child & Adolescent Psychiatry, Chicago October 14-19, 2019

מטרת המחקר היא לבחון את היציבות והשימוש החזוי בתכונות אוטיסטיות (AT- autistic traits) בקרב בני נוער עם הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD).
המשתתפים בני נוער עם  או ללא ADHD, וללא אבחנה של הפרעה בספקטרום אוטיזם (ASD), ואחיהם שנלקחו ממחקרים של מקרים משפחתיים ארוכי בקרה של נערים ונערות עם ADHD. הנבדקים הוערכו באמצעות ראיונות אבחון מובנים ומדדים לתפקוד חברתי, קוגניטיבי וחינוכי. נוכחותם של תכונות אוטיסטיות (AT autistic traits -) בתחילת המחקר נבדקה באמצעות פרופיל ייחודי של שאלון התנהגות הילד (Child Behavior Checklist -CBCL).
במהלך המעקב, בתחילת הדרך 83% מבני הנוער עם ADHD היו עם פרופיל חיובי למאפיינים אוטיסטיים אשר המשיכו להיות בעלי פרופיל חיובי לתכונות אוטיסטיות (ASD). נוכחותו של פרופיל חיובי לתכונות אוטיסטיות בתחילת הדרך בקרב בני נוער עם ADHD, חזתה על מסלול פגיע יותר המאופיין ברמות גבוהות יותר של פסיכופתולוגיה והפרעות בין-אישיות, חינוכיות ונוירו-קוגניטיביות בהשוואה לבני נוער אחרים עם ADHD וקבוצת ביקורת.
ממצאי המחקר מצביעים על רמה גבוהה של תכונות אוטיסטיות מתמשכת בבני נוער עם הפרעות קשב והיפראקטיביות (ADHD) לאורך זמן, כפי שזה משתקף באמצעות פרופיל CBCL-AT, ונוכחותן מנבאות מסלול פרוגנוסטי הפוגע בחיי הבוגרים בתחומי תפקוד מרובים.
תגובתי:
אין שום חדש במחקר זה, הדברים כבר ידועים וברורים, ולי היו נהירים מהעבודה הקלינית מזה כשלוש עשרה שנים (ראה תגובתי למאמר הקודם).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s