פעוטות חשופים למדיה דיגיטלית יותר מהמותר

שימוש במדיה דיגיטלית של מרבית הילדים חורג מהנחיות אקדמיה אמריקאית לפדיאטריה (AAP )

Most children’s digital media use exceeds AAP guidelines, Madigan S, psychology Uni Calgary Alberta; Edwina Yeung, investigator Epidemiology Branch of NIH’s National Inst of Child Health and Human Development . JAMA Pediatrics. Nov 25, 2019

משך הזמן הממוצע בו ילדים מבלים בצפייה במסכים למיניהם בטלוויזיה או בשימוש במחשב או במכשיר נייד, הינו גדול יותר מהמלצות של האקדמיה האמריקאית לפדיאטריה (AAP), כך עולה מנתוני הסקר שפורסמו ב- JAMA Pediatrics.
האקדמיה האמריקאית לפדיאטריה (AAP ), ממליצה להימנע מחשיפה למדיה דיגיטלית לילדים מתחת לגיל 18 חודשים, כולל לילדים בגילאי 18 עד 24 חודשים להצגת מסך תקשורת באטיות, ולהגביל את זמן המסך לשעה ביום לילדים בגיל שנתיים עד 5 שנים. במחקר בחנו את הרגלי הצפייה במסך של כמעט 4,000 ילדים שאימהותיהם ענו על שאלונים.
החוקרים מצאו כי 79.4% מילדים בני שנתיים ו- 94.7% מילדים בגיל שלוש חרגו מהמלצות ה- AAP לזמן מסך. בגיל שנתיים, גורמים שקשורים באופן משמעותי לחריגה מהמלצות זמן המסך היו זמן מסך אימהי,טיפול בבית לעומת טיפול יום. בגיל 3 שנים,רק זמן מסך אימהי נקשר באופן משמעותי לזמן מסך מוגזם אצל ילדים.

אף על פי שזמן המסך גדל לאורך כול תקופת הילדות, בגיל 7 ו-8 שנים הוא ירד לפחות מ- 1.5 שעות ביום, הוסיפו החוקרים והציעו כי פעילויות הקשורות בבתי ספר ימלאו את החלל.
תוצאות המחקר מצביעות על כך שהרגלי המסך מתחילים בגיל מוקדם מידי. ממצא זה מצביע על כך שהתערבות להפחתת זמן המסך עשויה להיות בעלת סיכוי טוב יותר להצלחה אם ינהיגו אותה מוקדם. החוקרים גם המליצו למטפלים הרפואיים לעבוד עם המשפחות כדי לבוא עם תוכניות מדיה משפחתיות שניתן ליישם ביעילות, כולל עידוד השימוש בתקשורת הדיגיטלית כחוויה משותפת במשפחה; קביעת מתי, איפה ובאיזו תדירות משתמשים במסכים; ותמיכה בצורך בשינה, בפעילות גופנית ובאינטראקציות נטולות מכשירים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s