עישון אימהי טרום לידה וסיכון מוגבר לתסמונת טורט והפרעות טיק כרונית
Prenatal Maternal Smoking Increased Risk for Tourette Syndrome and Chronic Tic Disorders Heidi A. Browne MD, JAACAP Articles in press

במחקר זה החוקרים העריכו את התפקיד של עישון אימהי טרום לידתי בסיכון לתסמונת טורט והפרעת טיקים כרוני (TS / CT) והפרעת ילדים-onset אובססיבית כפייתית (OCD).
ניתוח 73,073 הריונות מאוסף היילודה הלאומי הדני. נבדקו שיעורי ההיארעות מחושב ל- 1,000 נשים לשנה עבור תסמונת טורט (TS), הפרעת טיקים כרונית (CT), ואובססיביות כפייתית (OCD). לאחר מכן, נקבעו יחסי סיכון מתואמים לקשר לעישון אימהי טרום לידתי, (איסור לעשן, עישון קל, ועישון כבד (≥10 סיגריות ליום). ניתוחים נוספים בחנו את ההשפעה של עישון אימהי על סיכון עבור TS / CT עם הפרעות פסיכיאטריות נלוות אחרות.
תוצאות ניתוח מתוקנן, הראה שעישון כבד היה קשור לסיכון מוגבר של 66% לתסמונת טורט, טיקים כרוניים, ואובססיביות כפייתית; בנוסף, עישון כבד היה קשור בסיכון מוגבר כפול ל- TS/CT עם הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD); עישון כבד קשור לסיכון כפול ל TS/CT עם הפרעה נלווית פסיכיאטרית 
מסקנה: עישון בהריון אימהי נמצא קשור בסיכון מוגבר ל- TS/CT, וכן TS/CT עם הפרעות פסיכיאטריות נלוות, גם לאחר תקנון למשתנים כולל היסטוריה פסיכיאטרית אימהית, מצב סוציו-אקונומי,ועישון בן זוג. הממצאים מצביעים על מסלול המקשר חשיפת טבק טרום לידתי ושינוי התפתחות המוח ל- TS / CT.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s