רצוי לקבל תרומת ביצית או זרע, לאחר שנבדקה בריאותם הנפשית של התורם/ת, כדי
למנוע התפתחות הפרעה נפשית בצאצא

ד"ר שלומי ענתבי:
אני מבקש להאיר בפניכם היבט חשוב מאד, של קבלת תרומת ביצית או זרע, ללא שנבדקה בריאותם הנפשית של התורם/ת.
מניסיוני בחמש עשרה שנים אחרונות, נוכחתי שהרבה מתרומות ביציות או זרע ממדינות מזרח אירופה, הילדים מפתחים הפרעות נפשיות. למרפאתי מגיעים מאות ילדים כאלה, ואני נוכח בזוגות או אמהות חד הוריות,שכורעים ממעמסת הטיפול בילד הלוקה נפשית, עם השלכות קשות לזוגיות.
יש לזכור שרוב תורמות הביציות או התורמים זרע, אשר עושים זאת למען הכסף, הנם בד"כ עם בעיות נפשיות, סמים ועבריינות, כך שהגנטיקה שלהם גרועה מאד.
התורמים/ות לא עוברים הערכה נפשית, במדינות הנ"ל, והתוצאה נראית בצאצאים.
לפיכך, אני נוהג להמליץ, להקפיד מאד לקבל תרומות זרע או ביצית רק ממקומות מפוקחים מאד על בריאות התורמים כולל בריאות נפשית. יש כאלה באירופה המערבית. ד"ר שלומי ענתבי.

הערת רופאת ילדים:
שלומי שלום, אני נהנית מהפרסומים שלך באתר ומאד מתעניינת בעשייתך.
גם אם יש שמץ או יותר ממנו של אמת בדבריך – היה נח יותר אם היית נזהר. לומר שמרבית מי שמגיעים למרפאתך מעל מגזר שלא תבחר – יש להם בעיות זה. כלומר, אנשים מגיעים אליך לייעוץ כדמות לא רק "שלישונית" אלא אפילו "רביעונית" בתחום, בגלל הידע הרב שלך. ואנשים אלו לא מייצגים את כלל המשפחות, 
אלו שאין להם בעיות פשוט לא מגיעים אליך. הייתי מסייגת את הנאמר ואם יש חשש אמיתי, הייתי בכלל פונה לגורמים ברווחה ובמדינה לבירור.
אני אישית סולדת מכל נושא הפונדקאות בחו"ל ובייחוד בארצות שבהן זה מתקרב לסחר בבני אדם, עם זאת חושבת שחשוב להגן על הילדים שנולדו מסטיגמות. גילוי נאות, מטפלת בכמה ילדי פונדקאות ממזרח אירופה חמודים ובריאים.
בהערכה, רופאת ילדים.

האם ריטלין LA בשלוב שתיית חלב – גורם לכאבי בטן?

On Mon, Sep 3, 2018 at 12:50 PM שאלת ד"ר ארקין:
מטופלת שלי עם ADHD הנוטלת mg 40 RITALIN LA  ספרה לי את הספור הבא: כל יום שאני לוקחת ריטלין – יש לי כאבי בטן בזמן שתיית חלב. בימים שאיני נוטלת ריטלין – אני יכולה לשתות חלב חופשי. האם נתקלת בספור כזה ? אם כן – מה הסבר ?שנה טובה ושבוע מקסים ובריא, ד"ר ארקין.

ד"ר ארקין שלום רב,
שאלה מעניינת, אם אכן ריטלין LA בשלוב שתיית חלב – גורם לכאבי בטן. אני לא נתקלתי בתופעה כזו, אלא בכאבי בטן השכיחים בנטילת ריטלין מסיבות שונות, וביחוד כשלא אוכלים בוקר לפני נטילת ריטלין.
אולם כדי ללבן סוגיה זו, יש לזכור את הידוע לנו, כי אצל ילדים ובוגרים שסובלים מאלרגיות שונות: בעור, אסתמה, ולמזון מסוים כמו לקטוז בחלב, ומחלות אוטואימוניות צליאק וקרון שכיחות הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) היא גדולה יותר.
כלומר, יש קשר (איטיולוגי? סיבתי אחר?) בין אלרגיה לחלב (לקטוז) לדוגמא לבין הפרעות קשב.
כך שייתכן וקשר זה עשוי לגרום לאינטרקציות שונות כמו זו המתוארת אצל המטופלת שלך.
במקרים מעין אלה, הייתי מציע לנסות לשנות את התרופה, תחילה מאותה משפחה כמו קונצרטה או פוקלין, ואם לא עוזר לעבור לטיפול עם אמפתמין כמו וייואנס, 
וייתכן שכך נשיג ניתוק "הקשר" (הלא ברור) בין ריטלין ושתיית חלב לבין כאבי בטן. בהצלחה, אודה לך אם תעדכן אותי.
שנה טובה ומבורכת וחג שמח, שלומי ענתבי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s